Вшанували пам’ять видатної землячки

Категорія: КультураНовини районів

 Майже все своє життя провела в яготинському селі Богданівка, малюючи квіти, пейзажі та портрети односельців, Катерина Білокур (1900-1961) — знана в усьому світі українська художниця-аматор. Нещодавно на її батьківщині відбувся вже другий літературно-мистецький захід “Катеринина пісня”.

Дійство відбувалося просто неба, на літній сцені, прикрашеній портретом Катерини Василівни, рушниками та польовими квітами. А глядацьку залу було облаштовано під тінистими деревами, оточеними тинами з глечиками та вишивками. Народні умільці Київщини та вихованці художньої студії  села Мархалівка з Васильківщини вшанували пам’ять видатної українки виставкою своїх художньо-декоративних виробів: від ляльок-мотанок та кераміки до картин.

Та найжаданішими гостями фестивалю безумовно стали  22 фольклорні колективи в різнобарвних українських строях, й над селом полинула «Чи я в лузі не калина була?» – улюблена пісня художниці.

 

 

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.