Під час засідання постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації облради «найспекотнішими» видалися ті, що стосуються підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період і перехід на альтернативні види опалення. У роботі комісії взяв участь голова облради Микола Бабенко.
Як з’ясувалося з виступу директора департаменту житлово-комунального господарства й паливно-енергетичного комплексу Галини Король, затверджено заходи з підготовки господарського комплексу до початку опалювального сезону. За рахунок дообладнання газових котелень твердопаливними та електрокотлами область планує заощадить 18,9 млн. куб.м газу. Можливо, застосують тимчасові антикризові заходи – наприклад, відтермінують початок опалювального сезону та ухвалять рішення щодо його передчасного закінчення.
«ЧК» розповіли: відтепер багаторічна цілодобова позначка «плюс вісім» уже не впливатиме на початок опалювального сезону.
Саме про це йшлося на минулому засіданні обласного антикризового енергетичного штабу, який очолює голова облдержадміністрації Володимир Шандра.
Наразі 72 об’єкти в області заплановано перевести на інші види палива шляхом дообладнання десяти котелень твердопаливними котлами та добудовою восьми модульних котелень на альтернативному виді палива. На стадії реконструкції ще 29 об’єктів.
Справно виглядають відсотки й у звітах: підготовлено 4128 житлових будинків, що становить 76 відсотків від запланованого, у яких відремонтовано 283 покрівлі, відремонтовано 711 одиниць опалювальних систем.
Не може не радувати відсоток готовності об’єктів соціальної сфери – аж 91,0%: підготовлено 438 дитячих садочків (94%), 697 учбових закладів (93,2%) і 157 лікарень (76,2%).
Триває в області накопичення запасів палива. Заготовлено 8,4 тис. тонн вугілля (76,4%) і 25 тонн рідкого палива (33,3% від необхідного).
Не забули й про підготовку дорожнього господарства: є 112,54 тис. тонн піщано-соляної суміші, підготовлено 425 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки.
Уже двічі відбувалися заслуховування в облдержадміністрації керівників районів і міст із цього питання. Однак за словами голови комісії Григорія Бондаренка, у кількох районах навіть не вдалося «розбудити» керівників, аби ті приступили до виконання роботи на місцях. Особливо критичною, за його словами, є ситуація в соціальних закладах.
Паралельно «висить» проблема не менш важлива: заборгованість населення за послуги з теплопостачання становить 205 мільйонів гривень – стільки, як і торік, на цю дату. Порятунок у ситуації – перехід на альтернативне опалення.
Однак і тут не все просто: вугілля знайти навіть за завищеною ціною на паливних складах неможливо, підскочила вартість дров. Водночас 90 відсотків пелетів виробники продають за кордон.
Присутні на засіданні депутати підтримали пропозицію винести «теплопитання» на розгляд чергової сесії облради та заслухати звіт керівництва області щодо реальної ситуації, аби почути, чи тепло буде в квартирах, лікарнях,школах і садках.