Руслана: «Нині модно бути українцем»

Категорія: Культура

Рік важких випробувань для нашої країни не минув безслідно й для представників культурного осередку. Проте якщо одні артисти та митці продовжували творчу діяльність і не переобтяжувалися патріотичними думками, інші поклали себе на служіння державним інтересам. Не зважаючи на відміну запланованих гастролей і великі гонорари. Одна з них – співачка Руслана, яка з перших днів Майдану гідності підтримала прагнення до свободи простих українців і нині продовжує активну громадську діяльність.

На ваш погляд, чи відбулися якісь зміни в українській культурі?

Безумовно, українська сучасна культура стала нарешті українською! Відроджуються наші естетичні смаки, вдосконалюються та розвиваються нові напрямки українського мистецтва. Спільна біда нас об’єднала й підштовхнула кожного до реалізації своїх прихованих творчих амбіцій. Нині бачимо, наскільки різноманітно, глибоко й красиво ми виявляємо любов до країни. Раніше нічого ще не спонукало українців до виразу власної думки настільки, наскільки це зробила війна.

Як вважаєте, чому деякі представники культури, серед них і народні артисти, залишилися в нейтралітеті?

У кожної людини свої погляди й причини, незалежно від того, артист це, інженер або продавець. Але, на мою думку, у нинішній ситуації нейтралітет не є виправданим. Голос і думка публічних людей є надзвичайною підтримкою для громадськості й основою для народного єднання. Що б не стримувало людину від публічних висловлювань щодо ситуації в Україні, це не може бути важливішим за Мир. Публічна особа має потужний засіб для єднання громадської думки – свої голос і талант, навколо якого гуртуються тисячі.

Як зрозуміти, де пролягає межа між правдою та брехнею?

Межа між двома крайнощами завжди тонка, але нині, здається, не той випадок, коли брехня легко минає. Ми перебуваємо на етапі пробудження, і задурювати голови є досить небезпечним заняттям, адже люди в цій ситуації гостро відчувають як чесність, так і брехню.

Діяльність деяких українських виконавців, які водночас ведуть активну гастрольну діяльність у Росії, викликають негативний спротив у суспільстві. Якої ви думки із цього приводу?

Давати поради – неблагородна справа. Знаю, що ніколи не пізно змінити своє бачення або виправити помилки. Українці шанують своїх артистів, тому що ми здавна є пісенною й миролюбивою нацією, яка швидко пробачає образи. Тому сподіваюся, що в житті кожного українця, який сумнівається, соромиться або невпевнений у своїх поглядах, настане момент, коли хтось або щось підштовхне його до правильного рішення.

Чи помітили появу якихось нових напрямків, течій в українській культурі, які народилися саме в часи Майдану та протистояння на сході?

Спостерігаю стрімкий розвиток української культури. Нині модно бути українцем, а підтримувати Україну означає бути вільним у своїх поглядах. Це, безумовно, народжує нову хвилю митців і мистецтва, і колись наші діти, напевно, вивчатимуть у школі творчість письменників, художників і музикантів періоду Майдану. Але нині спостерігаю поширення, у першу чергу, народної творчості. Незалежно від здібностей або можливостей, люди висловлюють свою громадянську позицію у віршах, піснях, малюнках, вишиванках або навіть плетених шкарпетках для бійців АТО. Це українська душа, щира, гостинна, щедра й здатна на співчуття. Добре, якщо ці якості приживуться в майбутніх наших поколіннях.

 Христина БРЯНЦЕВА

Мітки:  

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.