Питання соціального захисту учасників Антитерористичної операції були головними під час прес-конференції голови КОДА Володимира Шандри.
На початку року, за його словами,в області створена обласна робоча група з питань надання правової допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та їхнімродинам, а також працює відповідний обласний штаб із допомоги демобілізованим військовослужбовцям.
– За цей період нам удалося розробити й затвердити на сесії облрадирегіональну програму соціальної допомоги демобілізованим бійцям АТО та їхнімродинам, у рамках якої виділили та виплатили вже майже 19 млн. грн.– зазначив Володимир Шандра. – Улітку повністю оздоровили дітей, чиї батьки були поранені або не повернулися з війни. Це приблизно 3500 дітей, які відпочили в дитячих таборах або санаторних закладах Київщини, а також в одеському таборі «Молода Гвардія», «Рассвет» та за межами України – Іспанії, Італії, Австрії, Німеччині, Хорватії.
Як нам удалося з’ясувати, такі програми ухвалені далеко не у всіх областях. На Київщині розміри виплат сім’ям загиблих військовослужбовців становлять 25 мінімальних зарплат – 32 тисячі гривень, пораненим військовослужбовцям – 5 мінімальних зарплат, учасникам АТО – одна мінімальна зарплата, сім’ям полонених військовослужбовців – 5.
Водночас до коштів обласного бюджету додають власну фінансову допомогу сільські, міські та районні ради. Особливо активно долучилися до цієї роботи в Бориспільському, Вишгородському, Києво-Святошинськомурайонах.
Проте на цьому робота не завершена: в області створюється центр допомоги учасникам Антитерористичної операції та їхнім родинам. – Серед основних завдань, які будуть покладені на центр,– опіка над вирішенням питань, пов’язаних із соціальним захистом та реабілітацією учасників АТО,– наголосив очільник області.– Відповідне розпорядження вже підписано.
Участь у прес-конференції також взяли заступник голови Київської ОДА Андрій Янченко, начальник управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції Богдан Кавулич, начальник відділу з питань оборонної роботи управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупціїВіктор Коляда.
– Надання земельних ділянок учасникам бойових дій і придбання житла не потрапили при цьому в перелік другорядних? – цікавимося в керівника області.
– Із цією метою створено робочу групу з розгляду питань забезпечення житлом родин загиблих учасників Антитерористичної операції та інвалідів І та ІІ груп із числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов. Торік було придбано чотири квартири сім’ям загиблих військовослужбовців (три в Борисполі та одна в Києво-Святошинському районі, с. Софіївська Борщагівка) на загальну суму понад два мільйони гривень. Цьогоріч придбано 11 квартир для цієї категорії в містах Бориспіль, Славутич, Біла Церква на суму понад 7,5 мільйонів гривень. Загалом, на 2015 рік заплановано придбати житло для родин загиблих учасників Антитерористичної операції та інвалідів І та ІІ груп із числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, на суму понад 51 мільйон гривень. Крига скресла, за словами учасників зустрічі, і в питаннях виділення земельних ділянок. Наразі впроваджується практика виділення навіть масивів на цю потребу: вже сформовано 62 угіддя.
Питання зведення фортифікаційних споруд перебуває на завершальному етапі: із 16 запланованих опорних пунктів12 уже здано, і це в той час, коли тричі змінювалася проектна документація.