Бучанці отримуватимуть якісні адмінпослуги

Категорія: Новини районів

В останній день весни до чепурної Бучі в столичному передмісті завітали численні гості, аби взяти участь у відкритті оновленого ЦНАПу. Зокрема, була враженою від можливостей, які надає громадянам цей заклад, і голова обласної ради Ганна Старикова. Під час робочої поїздки до цього міста, що має напрочуд динамічні темпи розбудови, вона ознайомилася й з іншими здобутками громади, навідавши об’єкти, де тепер найбільше кипить «фронт робіт».

 – Саме децентралізація дає певний поштовх до розуміння: на першому плані місцевої влади має бути споживач адміністративної послуги, яку вона надає, – наголосив під час церемонії бучанський міський голова Анатолій Федорук. – Ми не лише офіс реконструювали, а зробили найголовніше – почали змінювати світогляд чиновника, який працює в стінах міськради. І стильний ремонт не був кінцевою метою починання, а саме кращі умови надання й отримання послуг стали нашим відгуком на потребу гармонізувати адміністративний сервіс. Тепер він керується принципом: «Де живе людина, там і має отримувати державну послугу».

Узагалі згаданий центр створили майже три роки тому, але через перспективний розвиток об’єднаної громади та збільшену потребу в наданні адмінпослуг, виникла ідея розширити цей заклад. І задум, як звикли робити в Бучі, успішно втілили в життя.

До послуг відвідувачів ЦНАПу зручна зона очікування та заповнення необхідних паперів, дитяча кімната, система кондиціонування, кулер із водою. Тут одночасно 14 адміністраторів, відібраних на конкурсній основі, у режимі «єдиного вікна» надаватимуть понад 200 сервісних позицій. Якість їхньої роботи оцінюватимуть громадяни, думку яких обов’язково враховуватимуть. Також поліпшено доступ до інформації та консультацій.

– Для мене ця подія є святом місцевого самоврядування. У державі багато говорять про нагальні реформи, але почасти вони декларативні. А Буча показує чудовий приклад симбіозу ініціативи на рівні держави та її успішної реалізації в окремо взятій громаді, – розповідає голова Київської облради Ганна Старикова. – Реформа – це не зміна фасаду, а нова суть системи. Буча одна з перших справді на високому організаційному рівні відкриває такий заклад. На жаль, на Київщині мало населених пунктів можуть похвалитися подібним досягненням. Це місто – взірець того, як використовувати повноваження в частині розбудови спроможної громади, у якій комфортно жити. Наявність активних лідерів у самоврядуванні, які беруть відповідальність, забезпечить успіх реформи державного сервісу. Це основа. Приємно, що є такі приклади в краї. Хочеться, щоб Буча стала піонером і в розбудові об’єднаної громади, оскільки процес децентралізації на Київщині просувається нелегко. Це місто до згаданої місії більше ніж готове. Нині все залежить від облдержадміністрації. Ми уже висловили підтримку прагнення тутешніх громад до об’єднання.

– Років двадцять тому мене здивувало приміщення мерії нідерландського міста Гааги, куди ми поїхали на оглядини, де перші два поверхи віддали громаді, а не чиновникам, – коментує подію виконавчий директор асоціації міст України Мирослав Пітцик. – Я подумав: «Невже доживемо до того, що й у нас так буде?». І з початком децентралізації така можливість виникла і в Україні. Ось маємо перших ластівок.

Ганна Старикова відвідала також будівельний майданчик гімназії в Бучі, де завершується зведення першого поверху з трьох запланованих. Кількість населення міста постійно зростає, тому влада дбає про те, аби водночас із численними новобудовами з’являлися й такі важливі об’єкти, як освітні заклади. Поки через перенавантаження навчальний процес у тутешніх школах організовано в дві зміни. У деяких класах перебуває до 40 учнів. Спорудження гімназії на 14 класів і 350 учнів має кошторис понад 67 млн. гривень. Будівництво відбувається за рахунок пайових внесків. Уже освоєно 5,6 млн. гривень із місцевого бюджету, очікують на ще 15 млн. із держбюджету.

Насамкінець візиту очільниця обласного парламенту переконалася, наскільки дивовижною стає окраса Бучі – центральний міський парк, де нині активно облаштовують набережну. Зокрема її пляжну й променадну зони. Це «родзинка» ідеї розвою парку, робота над якою розпочалася шість років тому.

Геннадій КАРПЮК

Фото Володимира ДАВИДЕНКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.