Ринок праці: кур’єри стануть дронами, а лікарі нанофахівцями

Категорія: Матеріали номера

Вже розпочалася вступна кампанія до вишів. Перед випускниками постало питання вибору професії. Хтось для себе давно вирішив, якій справі присвятить життя. А дехто саме в процесы вибору. На тлі нестабільної економічної та політичної ситуації в країні, людині іноді важко визначитися, яку стезю обрати, аби в майбутньому не жебракувати. «ЧК» з’ясовував, яка ситуація на ринку праці нині. Тож, кого хочуть бачити працедавці?

Не вистачає медиків і фольклористів

У Київській обласній службі зайнятості розповіли, що нині на обліку перебуває понад 17 тисяч безробітних. Із них шукають роботу 550 водіїв, 440 бухгалтерів, 452 продавці продовольчих товарів, 678 колишніх військових, 364 охоронці та 170 економістів.

– На ринку праці залишаються затребуваними вакансії медичних працівників, лікарів різних напрямків, медичних сестер, молодших медичних сестер, верстатників деревообробних верстатів, але є такі вакансії, які неможливо вкомплектувати унаслідок відсутності на обліку відповідної категорії фахівців. Це – лікар-педіатр, інспектор пенітенціарної системи. До речі, і керівник хору (фольклорного ансамблю), – говорить виконувач обов’зків директора обласного Центру зайнятості Денис Дармостук.

На жаль, молодший медичний персонал відноситься до найменш оплачуваної категорії. Тому й вакансії в цій сфері завжди відкриті.

Мінімальну оплату праці мають: двірники, прибиральники, кухонні працівники, листоноші, сторожі.

Країні потрібні міздрильники і дефектологи

Прогрес торкнувся й сфери професій. За останні два роки в базі з’явилися абсолютно нові вакансії. Наприклад, чули раніше про працівників соціальної адаптації? А нині на такі посади активно шукають працівників. Фахівці із соціальної адаптації мають допомагати клієнтам відновлювати знання, уміння, повертати навички поведінки в суспільстві. Працедавці почали шукати авіаційних техніків із планеру та двигунів. Виникли вакансії машиніста передформувальника (підготовка гумових заготівок до формування деталей згідно з технологічним процесом). Стала потрібною цікава професія – міздрильник (очищення шкур від підшкірної клітковини, залишків сала, м’яса). А в медичній сфері почали активно шукати лікарів-дефектологів.

Професії майбутнього

За прогнозами аналітиків, упродовж наступних 20-30 років світовий ринок праці докорінно зміниться. Багато звичних нам вакансій просто перестануть існувати. Але натомість прийдуть інші.

Наприклад, виникне потреба в операторах безпілотного апарата. Ідеться про справжні дрони! Вважається, що в найближчому майбутньому вони активно використовуватимуться не лине у військовій, а й у цивільній сфері. Дрони мають назавжди витіснити кур’єрів. Самі доставлятимуть гарячу піцу. На радість творчим людям, у майбутньому будуть потрібні й дизайнери, які вміють працювати з 3D-принтером. Цей напрямок уже починає розвиватися. Так, на модних подіумах Мілана й Нью-Йорка моделі дефілювали в друкованих сукнях ще рік тому, тож, 3D-принтери набувають популярності. Уже сьогодні, в інтернеті можна вільно замовити 3D-ручку за 1000-1500 грн.

Дивно звучить футуристична вакансія – архітектор доповненої реальності. Поки що цей термін відомий лише у сфері кіноіндустрії. Простіше кажучи, це комп’ютерна графіка. Аналітики вважають, невдовзі за таким принципом люди облаштовуватимуть оселі. На сьогодні, поки що викликає подив і фахівець із планування розумних міст. Ця професія поглине архітекторів і «айтішників». Замало буде вміти будувати. Необхідно ще й вдихнути життя в місто, підключивши до різноманітних програм і серверів.

У фінансовій сфері очікують на фахівців з альтернативних валют. Вони допоможуть навести лад в усіх наших віртуальних гаманцях. Залишиться актуальною й медицина. Проте лікарі стануть ще й нанофахівцями.

Найоплачуваніші вакансії на Київщині:

– агроном, з/пл. від 4420 до 6500 грн.;

– головний енергетик, з/пл. від 3400 до 6000 грн.;

– головний бухгалтер, з/пл. від 3400 до 6000 грн;

– інженер-програміст, з/пл. від 4500 до 6000 грн.;

– інженер-енергетик, з/пл. від 3800 до 6000 грн.;

– інженер-технолог, з/пл. від 3000 до 6000 грн.;

– менеджер (управитель) із реклами, з/пл. від 3600 до 5500 грн.;

– провідний інженер з об’єктивного контролю, з/пл. від 3500 до 5000 грн.;

– водій автотранспортних засобів, з/пл. від 2500 до 5000 грн.;

– водій навантажувача, з/пл. від 3000 до 5000 грн.;

– електрогазозварник, з/пл. від 3000 до 6000 грн.;

– електромеханік, з/пл. від 3600 до 5000 грн.;

– слюсар із ремонту автомобілів, з/пл. від 3000 грн. до 5000 гр.;

– слюсар із ремонту парогазотурбінного устаткування, з/пл. від 3000 до 6000 гр.;

– комплектувальник з/пл. від 4400 до 5000 грн.

 

Найактуальніші спеціалісти

Бухгалтери
Вихователі дитячого садка
Економісти
Менеджери (управителі) зі збуту
Продавці продовольчих товарів
Продавці-консультанти
Касири торговельного залу
Лікарі
Вантажники
Верстатники деревообробних верстатів
Водії автотранспортних засобів
Дояри
Електрогазозварники
Електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування
Кухарі
Машиністи автогрейдера
Машиністи екскаватора
Машиністів екструдера
Молодші медичні сестри
Мулярі
Охоронці
Птахівники
Перукарі
Слюсарі-ремонтники
Слюсарі-сантехніки
Столяри
Трактористи
Швачки
Юристи

 

Юлія НЕДОПИТАНСЬКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.