Порошенко спростив державну реєстрацію ліків

Категорія: Новини на сьогодні

21

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента, передає “Економічна правда“.

Під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до закону “Про лікарські засоби” глава держави наголосив, що з набуттям чинності документа держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів.

“Підвищиться якість лікарських засобів. Буде створена конкуренція на внутрішньому ринку. Надходитимуть аналогічні препарати і за рахунок конкуренції людина зможе обирати собі оптимальне співвідношення ціни та якості”, – сказав президент.

Порошенко також додав: “Ми перекриваємо ще один канал фінансування корупції в Україні, і це також очевидні переваги. І третя позиція – до нас в Україну зможуть нарешті приходити ведучі фармакологічні компанії, які з етичних міркувань відмовлялися платити хабаря. На сьогоднішній день ворота для них – для чесних і порядних – в Україні відкриті”.

Крім того, зазначив глава держави, імплементація закону сприятиме підвищенню позитивного іміджу України в світі.

“Ми з країни третього світу в частині фармакології переходимо на зрозумілу позицію для всіх наших партнерів. Це є дуже гарний і ефективний спосіб імплементації Угоди про асоціацію і виконання наших твердих обіцянок щодо її реалізації”, – підкреслив Петро Порошенко.

Президент також акцентував, що ухвалення закону є лише першим кроком до запуску системного реформування всієї сфери охорони здоров’я.

“Попереду у нас ще величезна робота і я закликаю до спільних, скоординованих і узгоджених дій”, – зазначив Глава держави, вітаючи і волонтерів, і всіх українців із такими необхідними і важливими змінами.

Економічна правда

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.