Карт-бланш для генпрокурора: кадрове оновлення відомства

Категорія: Про що говорять

Генеральний прокурор Юрій Луценко в ході зустрічі з представниками Конгресу США заявив про свої наміри радикальних кадрових змін у своєму відомстві.

– Я маю намір змінити більшість обласних прокурорів. Звичайно, я оберігатиму слідчих. Але керівниками повинні бути 35-40-річні працівники середньої ланки. Ці молоді люди повинні змінити атмосферу в обласних прокуратурах, – наголосив Юрій Луценко.

Генпрокурор іще раз підкреслив, що прийшов на посаду, як кажуть «всерйоз і надовго». За півтора-два роки він має намір провести докорінні кадрові зміни, починаючи з «найнижчого рівня». При цьому «привести в місцеві прокуратури якомога більше молодих людей іззовні системи з адвокатського середовища», попередньо звільнивши старих прокурорів. Юрій Віталійович зауважив:

– Коли Президент пропонував мені цю посаду, я сказав, що погоджусь лише за двох умов: повний карт-бланш щодо всіх посадових осіб з будь-якої партії або регіону, а також я йду в Генпрокуратуру на півтора-два роки.

Роль «чистильника системи» в Генеральній прокуратурі відведена Петру Шкутяку, який очолив робочу групу з очищення прокуратури.

– Він проливав кров на війні, а тепер увіллє нову кров у систему прокуратури. Його завдання просте: він бере подані прокурорами декларації про доходи й порівнює їх із реальним життям прокурорської родини. Невідповідність доходів і витрат – це підстава для звільнення людини з органів прокуратури. Саме такий чистильник повинен вигнати з прокуратури таких бізнес-прокурорів. Це буде перший етап чистки, – зазначив Луценко.

Генеральний прокурор також повідомив і про наміри створення Генеральної інспекції при ГПУ, модель якої було запропонована Міністерством юстиції США. За його словами, підрозділ може бути створено навіть без участі Верховної Ради – за внутрішнім рішенням ГПУ.

Членів такої інспекції на конкурсній основі має відбирати спеціальна комісія, яку може очолити американець українського походження Богдан Витвицький.

– До складу комісії, зі слів керівника ГПУ, мають увійти не лише прокурори, а й оперативні працівники СБУ, які разом створять незалежний слідчо-оперативний підрозділ. Він буде підпорядковуватися тільки Генпрокуророві, і буде повний карт-бланш на виявлення хабарництва або незаконних дій із кримінальними розслідуваннями щодо будь-якого працівника прокуратури.

Тим часом
Генеральний прокурор України Юрій Луценко звільнив Юрія Севрука, Романа Говду та Олега Заліска з посад заступників Генпрокурора.

Юрій Луценко задовольнив їхні заяви про відставку, при цьому, за відповідною інформацією, Заліско звільнений з органів прокуратури, Говда та Севрук переведені на іншу посаду.

 

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.