Дитяче оздоровлення, декомунізація та новий навчальний рік

Категорія: Про що говорять

Ці питання були найбільш актуальними в порядку денному чергової колегії Київської облдержадміністрації, що відбулася під головуванням керівника області Максима Мельничука. Для обговорення проблем, які потребують першочергового вирішення або коригування, зібралося керівництво всієї владної вертикалі Київщини – області, районів і міст.

Оскільки останній дзвоник лише два тижні як віддзвенів, першим питанням для обговорення стало завершення старого навчального року і підготовка до нового. Керівник області висловив сподівання, що в новому навчальному сезоні дітей до «альма матер» розвозитимуть 49 нових шкільних автобусів.

– Цьогоріч заплановано залучити 52 млн. 800 тис. грн. на закупівлю 49 шкільних автобусів, а на 35 більше, ніж торік. Шкільний автопарк буде поповнено фактично в кожному районі. Половину суми буде залучено з державного бюджету, другу частину – з обласного та місцевих. Також плануємо розширити мережу дошкільних навчальних закладів і створити в дитсадках додаткові місця для малечі, – розповів Максим Мельничук.

На Київщині цього року планують забезпечити відпочинком і оздоровленням майже 180 тис. дітей. Голова КОДА наголосив, що першочергово оздоровленням і відпочинком будуть забезпечені діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти чорнобильців, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО.

Завершальною крапкою колегії стало питання декомунізації.

–       Упевнено позбуваємося радянщини на Київщині. У рамках декомунізації перейменовано понад три тисячі назв вулиць, парків, населених пунктів. Залишилося змінити ще 191 назву. Не менш активно демонтуються пам’ятники тоталітарного режиму. Ще рік тому на Київщині було 12 пам’ятників тим, хто був причетний до організації Голодомору 1932-33 років. Нині всі вони демонтовані. З усіх історичних епізодів потрібно «витягувати» правильні уроки, і тоді найжорстокіші з них не будуть повторюватися, – резюмував Максим Мельничук.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.