Дачні злодії забирають зубну пасту та білизну

Категорія: Про що говорять

Із початком літа, багато людей перебираються з міст на дачі. Проте в цей період активізуються й дачні зловмисники. Мабуть, кожен другий власник заміського будинку хоч раз у житті ставав жертвою «домушників».

На початку тижня поліцейські затримали двох крадіїв, тож тепер у Бориспільському районі дачники зітхнуть із полегшенням. Адже шахраїв розшукували ще з минулого року. На їхньому рахунку десятки зломів і крадіжок. Як розповіли в прес-службі обласної поліції, зловмисники не гребували нічим. Брали навіть зубну пасту, залишений недопитий господарями алкоголь, їжу, речі, білизну, садові інструменти, рибальське приладдя. У кількох хатах витягли пластикові вікна та вкрали грати. Із кінця квітня злодії мало не кожного тижня до когось «заходили». Упіймати їх не вдавалося, бо мали позичене в знайомих авто.

Зловмисниками виявилися мешканці села Проців. Двоє 33-річних наркоманів. Раніше чоловіки вже відсиділи термін за аналогічні злочини. Крадіям світить до семи років за ґратами. Деяким власникам удалося повернути свої речі, які чоловіки не встигли продати.

На жаль, таких злодіїв нині багато, а господарі не завжди звертаються до поліції, бо вважають, що їхній нехитрий скарб із лопати та двох відер ніхто не шукатиме. Така позиція лише на користь злодіям. Тому в поліції радять усе-таки викликати патруль, або звертатися до місцевого відділку, щоб зафіксувати інцидент.

Самі ж дачники намагаються гуртуватися. Якщо в будинку нікого немає кілька тижнів, просять сусідів наглянути.

– Мене пограбували в середині травня. Людей у садовому товаристві було ще небагато. Ніхто нічого не бачив. Але ясно, що справа рук якихось наркоманів чи бомжів. Бо забрали стару ковдру. Покривало, яке з дому привезла, бо викинути шкода було. Ще граблі зникли, – жаліється дачниця Олена. – І Бог із ними, тими ганчірками. Усе в домі поперевертали, посуд побили. Стілець розламали. Наче алмази шукали… Я тепер на підвіконня ставлю ліхтарі, які за день світло набирають, а вночі світять. Таким чином, здається, що в домі хтось є. Лише такий спосіб.

Юлія НЕДОПИТАНСЬКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.