Салом по холестерину!

Категорія: Здоров'я

Нещодавно вчені з Мюнхенського університету остаточно «амністували» національний продукт №1 України – сало. За допомогою сучасних мікробіологічних технологій вони дослідили склад свинячого сала й виявили купу несподіваних для широкого загалу його корисних якостей.

Так, сало має арахідонову кислоту, що входить до складу життєво необхідного вітаміну F. Крім цього, арахідонова кислота присутня у складі клітинних мембран та водночас є частиною ферментів серцевого м’яза. І вона – арахідонова кислота – обов’язковий елемент ліпідного (жирового) обміну. Причому тут її жовчогінний вплив стовідсотково корисний: кислота допомагає утворенню в печінці «гарного» та розщепленню «поганого» холестерину.

Також у салі виявили олеїнову кислоту, яка захищає клітинні стінки печінки та нирок від продуктів окислення, а також активно протидіє атеросклерозу.

Наслідком наукових досліджень стало таке резюме: віднести сало до корисних тваринних жирів, а цей продукт щоденно включати до … дієти хворих на серцеві недуги. Його рекомендована норма – 30 грамів.

До цього додамо інші корисні властивості сала, які записали у свій науковий актив канадські токсикологи з Вищої медичної школи Торонто. Сало, як з’ясувалося, не накопичує в собі радіонукліди (на відміну від м’язових волокон і кісток). Більш того – воно сприяє виведенню отруйних речовин з організму людини.

Виникає запитання: яке сало корисніше – солоне чи відварене? На це дають відповідь уже наші дієтологи. Вони не радять захоплюватися копченим продуктом – під час його виготовлення утворюються феноли, які вважаються потенційно канцерогенними. Шкварки та смажений бекон також бажано виключити з раціону. Під час смаження тваринні жири окислюються й перетворюються в шкідливі тригліцериди, які небезпечні для печінки. Найоптимальніший варіант – солоне або відварене сало зі спеціями. Смачного! Та на здоров’я! 

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.