Двох політв’язнів звільнено із російського полону

Категорія: Важливо

14 червня в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак із Геннадієм Афанасьєвим і Юрієм Солошенко. Кремлівські бранці після більш ніж дворічної неволі нарешті ступили на рідну землю.

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства й засудили 2015 року до семи років ув’язнення, а 74-річний Юрій Солошенко відбував шестирічне ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Завдяки зусиллям керівництва нашої держави, її політиків, а також під тиском міжнародної спільноти президент Росії Володимир Путін таки підписав укази про помилування засуджених у Росії українців.

Щоправда, в обмін на Олену Гліщинську і Віталія Діденко, яких звинувачують в сепаратизмі, – вони були серед організаторів і активних учасників так званого «Народної ради Бессарабії». Громадяни України, медіа-менеджери з Одеси Гліщинська і Діденко вже переправлені до російської столиці.

Президент України Петро Порошенко вважає, що визволення Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка стало можливим завдяки Мінським угодам.

– Так ми будемо робити до тих пір, поки останній українець не буде визволений із заручників. Ми будемо продовжувати для того, щоб і Кольченко, і Сєнцов, і ті, хто знаходиться на окупованій території, і ті, хто знаходиться у Російській Федерації, повернулися додому. Ми записали це в Мінські угоди, це стало можливим у результаті Мінських угод і доводить їхню ефективність, – зазначив Петро Порошенко спілкуючись із звільненими українцями на території медичного закладу, де вони пройдуть обстеження та отримають необхідне лікування.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, у свою чергу, підкреслила, що задля звільнення всіх незаконно засуджених Українців, які нині продовжують залишатися в російському полоні, попереду ще величезна гуманітарна робота, яка має проводитися разом із міжнародною спільнотою.

– Неймовірно жахливі подробиці того, що люди переживають у в’язниці. І дуже болісно чути про те, як Юрій і Геннадій розповідають, що до них за десять місяців не пускали консула і щодня говорили, що Україна за них не бореться. Ключі від усіх в’язниць знаходяться в Кремлі. І нам важлива міжнародна солідарність, щоб питання звільнення заручників було першим у «нормандському форматі», щоб гуманітарний аспект був першочерговим, тому що це права людини, – зазначила Геращенко на брифінгу, який відбувся з нагоди звільнення українських політв’язнів Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка 14 червня.

Ще до звільнення Афанасьєва та Солошенка правозахисники нагадували, що в Росії продовжують утримувати за ґратами ще щонайменше 31 громадянина України. Це ті, кого затримали й ув’язнили за політичними мотивами. Окрім них, у полоні підтримуваних Росією сепаратистів залишається понад 100 українців, ще майже 700 вважають зниклими безвісти.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.