Модернізація екстреної медицини триває

Категорія: Здоров'я

Реформування сфери охорони здоров’я є предметом постійного обговорення й докладання зусиль представників владних органів і фахівців різного рівня. Чергова нарада в КОДА була присвячена обговоренню одного з напрямів медичної діяльності – вдосконаленню функціонування екстреної медичної допомоги.

Визначальним фактором оперативності та ефективності цієї роботи є розвиненість матеріально-технічної бази, зокрема, забезпеченість спецавтотранспортом. За словами виконуючого обов’язки головлікаря Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександра Алексєєнка, автопарк цього підрозділу налічує 101 автомобіль, з яких вимогам Держспоживстандарту відповідають 70 машин. Існує нестача 31 реанімобіля та 50 автівок для надання екстреної меддопомоги.

Оновлення автопарку має на меті – скорочення часу транспортування пацієнтів до медичного закладу. Окрім транспортної складової, необхідно подбати про створення оперативної диспетчерської служби, що забезпечить невідкладність реагування на виклики. За словами очільника центру, на Київщині оперативні бригади базуватимуться в 25 райцентрах і чотирьох містах. Нині вже створено 8 станцій, 23 підстанції та 27 пунктів постійного базування.

– Щоб провести оновлення медичного транспорту, потрібно тісно співпрацювати з районними головами, залучаючи місцеві бюджети. Кожен автомобіль має бути оснащений GPS-навігацією. Також потрібно опрацювати модель фінансових стимулів із місцевих бюджетів, за допомогою яких можна буде реалізовувати різні соціальні програми, наприклад, програму забезпечення медичних працівників житлом, – зазначив голова КОДА Максим Мельничук, під керівництвом якого відбулася нарада.

У представницькому зібранні також узяли участь заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, заступник голови Київської облдержадміністрації Ігор Любко, директор Департаменту охорони здоров’я КОДА Олег Ременник, голова постійної комісії Київської облради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі, головний лікар Київської обласної клінічної лікарні Микола Анкін, головні лікарі Броварської, Бориспільської, Васильківської, Обухівської, Макарівської центральних районних лікарень, Білоцерківської міської лікарні № 2 та інші.

Як повідомила Ірина Сисоєнко, планується створення програми співфінансування автотранспорту спільно з районними бюджетами. Крім того, ведуться перемовини з Німеччиною щодо виділення коштів на екстрену медичну допомогу в масштабах України.

Учасники наради також обговорили проект будівництва нового корпусу Бориспільської центральної районної лікарні. За рахунок реконструкції лікувальний корпус заплановано довести до 120 ліжок. Він включатиме відділення гемодіалізу, терапевтичне та неврологічне відділення, а також травматологічно-діагностичний центр. Наразі проект доопрацьовується.

Вл. інф.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.