Богдана Онищенко – творець своєї долі

Категорія: Люди

Головним завданням дорослих є захист і підтримка дітей, а особливо тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, які, мабуть, найбільше потребують нашої турботи, розуміння та захисту.

Повіривши в нас – дорослих, знаючи те, що ми в будь-який момент прийдемо на допомогу – повірить у своє майбутнє та відкриє в собі нові таланти та вміння, дитина, яка з веління долі, змушена крокувати життям із важкими недугами.

Однією з таких дітей є Богдана Онищенко з Фастова Київської області. У свої 11 років дівчинці довелося пройти багато випробувань, котрі не під силу навіть деяким дорослим. Нескінченні дослідження та аналізи, постійне лікування та сурова дієта, і все це в час, коли хочеться бути просто дитиною, такою, як усі.

Встановлений остаточний діагноз – фенілтетонурія (спадкове захворювання, що характеризується головним чином ураженням нервової системи) стало для рідних, а особливо для мами дівчинки, справжнім ударом. Але мама Богдани, пані Вікторія, не мала часу на бідкання та нарікання – вона взялася діяти негайно, щоб не втратити дорогоцінний час, аби Богдана, як і всі діти, змогла насолодитися та відчути сповна незабутню та таку прекрасну пору дитинства. Поволі їм це вдалося. Та мама хоч і надавала значну підтримку Богдані, але розуміння, сила волі, та характер самої дівчинки, сповненої життєвих сил та енергії, творчості й рішучості, творять чудеса.

Понад усе Богдана любить малювати та співати і планує цим займатися в майбутньому. Дівчинка є учасницею багатьох міських та обласних фестивалів і конкурсів. Її роботи зачаровують своєю невимушеністю, легкістю та позитивом, усім тим, що притаманне їй самій.

Приклад Богдани наслідують дорослі з її оточення. Кожен, хто її знає, певно, задумується, чи варто розчаровуватися та здаватися в якихось дрібних проблемах і негараздах сьогодення. Уміння вчитися в таких людей, де поруч із фізичними вадами багатющий скарб із терпіння, покірності та незгасимого прагнення жити, любити і творити – ось справжнє джерело життєдайної енергії та мудрості.

Петро ТКАЧКопіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.