Хвича Мепарішвілі: Якщо закон про спецконфіскацію не буде ухвалений, кошти Януковича будуть виведені з країни

Категорія: Важливо

1936101_1093843817353541_7536587251433564046_n

16 червня Верховна Рада провалила внесення до порядку денного законопроекту про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників. Даний проект закону був розроблений депутатами “Народного фронту”, які наголошують, що вилучені кошти повинні піти на потреби фронту та соціальні видатки бюджету. Як зазначив народний депутат Хвича Мепарішвілі, законопроект про спецконфіскацію повинен унеможливити конфіскацію півтора мільярда доларів Януковича.

“Ці кошти Уряд Арсенія Яценюка арештував ще в березні минулого року на рахунках “Ощадбанку”. Втім й досі арештовані кошти не можуть бути вилучені та зараховані до держбюджету. Тому законопроект №4811 – це чи не єдина можливість конфіскувати вже арештовані кошти, оскільки слідчі та корумповані судді затягують з розкриттям злочинів режиму Януковича”, – зазначив Хвича Мепарішвілі.

За проект закону про арешт та конфіскацію активів Януковича проголосувало лише 169 депутаті з 226 необхідних. Майже половину голосів дали депутати “Народного фронту” – це 73 “за”. Нуль голосів дали “Опоблок” і “Батьківщина”, фракція “Самопоміч” – лише два “за”. До речі, проти законопроекту виступила і Надія Савченко.

“У цій ситуації найбільше дивує те, що за кошти Януковича переживають  не лише його соратники з “Опоблоку”, а й ті, хто щодня з екранів телебачення  розповідає про свою палку любов до України та турботу про людей”, – підкреслив народний депутат від “Народного фронту”.

Водночас Хвича Мепарішвілі наголосив, що якщо законопроект про спецконфіскацію не ухвалять до кінця року, то кошти Януковича розблокують і вони одразу ж будуть виведені з країни. Він також додав, що “Народний фронт” не голосуватиме за будь-які інші рішення, окрім дуже важливих для країни, допоки Парламент не ухвалить законопроект №4811.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.