Не винаходити велосипед

Категорія: Порадниця

Сонячні ванни й пиво – такі й не лише методи допоможуть віднадити навалу слимаків

Вологе літо позначилося на розмноженні цих не вельми приємних створінь, одна особина – а вони за своєю природою гермафродити – за раз може «порадувати» півтисячним приплодом. Зайве нагадувати, якої шкоди завдають слимаки, тому що у виборі харчів неперебірливі, споживають і псують майже всі рослини та плоди. Обираймо прийнятні заходи для боротьби зі шкідником.

Сонячні й сухі місця. Такі умови їм не подобаються, тому якщо слимаки розводяться на занадто вологій території, потрібно відводити зайву воду з допомогою дренажу. Часом райське життя вони знаходять у мульчі, на забур’янених або затінених територіях. Якщо шкідників уже справжня навала, доведеться переглядати методи господарювання.

Пастки. Найгуманніший метод боротьби – відловлювання. Для цього використовують саме те, що їм до вподоби, – розкладають предмети для утворення вологи. Слимаки охоче залазять під мокрі ганчірки, мішки, шматки деревини, картону, фанери, а також капустяне листя тощо. Ранком збирають скупчення й виносять у ліс чи деінде подалі від ділянки.

«Парканчик» і гострі предмети. М’яка «статура» цих ніжних створінь погано реагує на гострі предмети: вони наражаються на яєчну та горіхову шкаралупу, гранітну крихту, не можуть подолати загородки з підручних матеріалів заввишки понад 5 см.

Чистота. Слимаки не надто її полюбляють, тому регулярне прибирання від зайвих предметів може стати панацеєю. А відсутність надміру органіки позбавить слимаків зимового притулку.

Природна допомога. Якщо принаджувати до обійстя птахів, їжаків і жабок – природні помічники допоможуть у боротьбі із цими загарбниками.

Пригостити пивом. Однією зі слабинок шкідника є пиво. Гріх не використати її в нашому арсеналі. Вони не можуть проповзти повз тару, законану в землю й до половини наповнену цим смаколиком.

Спеції віднаджують. А от певні спеції – як розмарин, сушена петрушка, базилік, кінза – їм не смакують. Для кращого результату краще брати кілька й порозкидати на обійсті, щось таки має подіяти на непроханих гостей.

Добрива. Мінеральні добрива, зокрема кальцій, на слимаків діють негативно. Але надмір цих речовин може згубно вплинути й городні й садові культури, важливо, як то кажуть, не передати куті меду.

Хімічна зброя. Зрештою, якщо зусилля не увінчалися успіхом, доведеться вдатися до певних засобів зі спеціалізованих магазинів. Важливо дотримуватися інструкції, аби не завдавати шкоди собі й довкіллю.

Підготувала Світлана КРУПСЬКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.