Шкідливий тандем

Категорія: Порадниця

Мурахи та попелиця зазвичай не можуть жити одне без одного, як розірвати міцну дружбу цієї «солодкої парочки», вкоротивши їм віку?

Тля –основне джерело насолоди для мурашок, останні харчуються солодкими виділеннями тлі, тому й мешкають на культурах водночас і переносять її на інші рослини задля розмноження, аби забезпечити себе смачним провіантом

Водночас мурахи захищають тлю від їхніх ворогів – сонечок, білокрилок, борошнистих черв’яків, золотоочок, жужелиць тощо, які харчуються попелицями. Якщо кількість надмірно зростає й виникає надлишок харчів, мурашки з’їдають зайве «поголів’я» тлі.

Восени мурашки дбають про своїх годувальниць, тому з похолоданням затягують тлю на залишках органіки в мурашники на зимівлю, а навесні знову виводять її на білий світ. Отож, доки плодитиметься попелиця, доки й існуватимуть мурахи. Тому боротьбу потрібно розпочинати-таки з тлі.

Профілактичні заходи:

•важливо оглядати рослини, які плануєте висаджувати в себе на городі, на наявність тлі

•залучати комах, які знищують тлю

•розставляти тару з деревною стружкою, це привертає щипавок, які також знищують тлю

•висівати лаванду, чебрець, нагідки для відлякування шкідників

•не зловживати хімічними засобами, які послаблюють імунітет рослин і спричиняють збільшення популяції тлі

Народні засоби:

•2 ст. л. нашатирного спирту на 10 л води плюс трохи прального порошку. Обприскувати кожні 2 тижні

•100 г подрібненої цибулі чи 200 г цибулиння залити відром гарячої води, настояти чотири-п’ять діб. Процідити й обприскувати тричі через кожні п’ять днів.

•2 склянки попелу залити десятьма літрами окропу, настояти. Перед використанням додати 50 г натертого господарського мила.

•200 г подрібненого часнику скласти в банку, залити літром води, щільно закрити кришкою, настояти в темному місці п’ять днів. 250 г настою розвести в 10 л води.

•30 г свіжого гострого перцю і 200 грам тютюнового пилу змішати, залити відром теплої води, настояти протягом доби, процідити. Додати ложку рідкого мила і кілька ложок попелу.

•100 г сухих шкірочок цитрусових залити літром теплої води, настояти протягом трьох діб, процідити.

Загалом мило чи прилипач добре додавати в усі засоби. Обробляти приблизно через 7-10 діб з огляду на ураження.

Підготувала Світлана КРУПСЬКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.