Голова Білоцерківської РДА Андрій Немна: «Наші досягнення – результат системної роботи всіх рівнів влади»

Категорія: ВажливоМатеріали номера

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У березні Білоцерківський район відсвяткував 90-ліття від дня заснування. 7 березня у 1923 році постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету й був створений цей район як адміністративна одиниця.

Андрію Яковичу, з чого почалося Ваше знайомство з Білоцерківщиною? Пам’ятаєте своє перше враження від району, від людей? 
Тут живуть прекрасні люди, доброзичливі, зі своїми традиціями і як-то кажуть «кониками». І край дуже гарний, місця красиві. Хоч родом із Кіровоградщини, але вважаю Білоцерківський район своєю другою батьківщиною, у мене дружина з Білої Церкви, тут виросли мої діти. Все моє свідоме життя минуло тут. 1986-го, коли мені було 24 роки, приїхав працювати головним агрономом у колгосп імені Леніна, в село Дрозди Білоцерківського району. Знали б ви, як доброзичливо мене зустріли! 10 років пройшли як один день. І настрій такий був, що хотілося щось зробити. Пам’ятаю, як 1987-го отримали рекордний урожай озимої пшениці на Білоцерківщині – 72 центнери з гектара. Нині такими цифрами вже нікого не здивуєш, а тоді, коли не було такої техніки, дуже пишалися цими показниками.

Із чим сьогодні Білоцерківщина прийшла до ювілею? 
Свій дев’яностолітній ювілей район зустрічає, посідаючи гідне місце серед інших регіонів Київської області. За підсумками минулого року, наш район має стале економічне зростання, і вважаю, що це не ситуативне явище, а результат системної роботи усіх гілок влади.
Скажімо, минулий рік був доволі успішним для наших аграріїв, адже вже другий рік поспіль хлібороби збирають урожай зернових понад 200 тисяч тонн, тваринники підкріпили цей успіх рекордним надоєм молока на фуражну корову, що склав по району 6677 літрів.
Певні здобутки маємо й у соціальній сфері. Є всі підстави пишатися нашими успіхами в освіті: маємо якісну підготовку випускників, перемоги школярів на обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіадах і конкурсах, наукові досягнення вчителів тощо. За останні два роки за кошти державного бюджету отримали три автобуси за програмою «Шкільний автобус». За 2012 рік повністю завершили комп’ютеризацію шкіл району, до Інтернету під’єднано всі навчальні заклади.
З особистого досвіду знаю – у сільських школах працюють високоосвічені фахові педагоги. Коли ми 10 років мешкали в Дроздах, мої діти навчалися в звичайній сільській школі, а коли переїхали до Білої Церкви, то їх знання нічим не відрізнялися від знань міських дітей, а за деякими предметами були навіть кращими.

Якими досягненнями найбільше пишаєтеся? 
Обіцяв, що до 2015 року газифікуємо весь район, але трохи помилися – торік спільними зусиллями встигли завершити газифікацію. За останні три роки завдяки соціальним ініціативам і підтримці голови облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка запрацювали підприємства, були створені нові робочі місця. Скажімо, у 2010 – 2011 роках відновили роботу два цукрові заводи, що тривалий час простоювали. Не можу не порадіти й за місто, що також відчуває суттєву підтримку Анатолія Йосиповича. Наприклад, торік на розвиток Білої Церкви було спрямовано понад 130 мільйонів гривень. Переконаний, що в нашому краї й надалі ефективно діятимуть важливі програми, започатковані обласною владою, зокрема й регіональні. Зокрема, під нашою опікою й надалі перебуватимуть програми підтримки та розвитку молоді на період до 2014 року, забезпечення молоді житлом, оздоровлення та відпочинок дітей Білоцерківщини…
Дещо про соціально-економічні позиції району. За 2012 рік надходження до бюджетів усіх рівнів становили 32,7 мільйона гривень, зокрема до місцевого – 11,8 мільйона. Підприємствами району вироблено продукції на суму 943,9 мільйона, що на 3,2 відсотка більше ніж 2011-го. Порівняно з 2011 роком зросло виробництво молочної продукції на 16,8 відсотка, м’яса та субпродуктів на 5,1, ковбасних виробів на 52,8, цукру на 14,0, меблів на 17,7, декоративного та будівельного каменю на 21,3. Підприємства нашого району здійснюють зовнішньоекономічну діяльність із партнерами з 15-ти країн світу. Торік загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами становив 129,6 мільйона гривень, що на 14 відсотків більше порівняно з 2011 роком.
Вважаю, що важливим кроком стала реорганізація в системі охорони здоров’я. Створили комунальний медичний заклад «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». За підтримки народного депутата Сергія Кацуби придбали для медичних амбулаторій сіл Озірно й Трушки два автомобілі швидкої допомоги та санітарні машини. У хірургічному відділенні Білоцерківської центральної районної лікарні відкрили сучасний операційний блок. А як не згадати про те, що міжрайонний центр гемодіалізу на базі Білоцерківської міської лікарні №2 забезпечує лікуванням мешканців десяти південних районів області?! Торік центр було відкрито за участю губернатора.
За понад 7 мільйонів гривень, що надійшли з державного бюджету, проведено капітальний ремонт 45 вулиць, поточним охоплено 11 вулиць у тридцяти трьох населених пунктах.

Сьогодні людям у селах потрібні робочі місця, щоб там молодь залишалася, тож плануємо й далі розбудовувати інфраструктуру, створювати малі виробництва

Одним із найважливіших напрямів сімейної політики є підтримка багатодітних родин. Райдержадміністрація підтримує ініціативу обласної влади на чолі з Анатолієм Присяжнюком щодо подальшого створення прийомних родин і завжди опікуватиметься ними.
А ще Білоцерківський район багатий талантами. У закладах культури працюють 262 гуртки художньої самодіяльності та любительські об’єднання. 109 із них є дитячими колективами, 13 мають почесне звання «народний» , а 2 – «зразковий».
Своїми успіхами порадували й наші спортсмени. 2012 року район здобув перемогу в області за підсумками Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота». Уперше честь району у Вищій лізі з футболу захищає наша спортивна команда. За результатами роботи районна федерація футболу визнана кращою в області.

Де ще потрібна увага? Де найгостріші проблеми?
Одна з найболючіших – це житло для молоді, адже лише цим нині можна привабити в село. Ми цього року плануємо запустити, так би мовити, перший такий проект – у Шкарівці будуватимемо індивідуальне житло для молодих фахівців, яке перейде їм у власність після того, як вони пропрацюють у нас 10 років.

Які плани на наступні 90 років?
Сьогодні людям у селах потрібні робочі місця, щоб там молодь залишалася, тож плануємо й далі розбудовувати інфраструктуру в селі, створювати малі виробництва. Добре, що маємо добре розвинене транспортне сполучення, яке дозволяє швидко дістатися з будь-якого села до міста. Проблема працевлаштування громадян навколо Білої Церкви якось вирішується. Але у віддалених селах потрібно створювати виробництво: цехи, переробку чи якісь народні промисли.

Що хотіли б побажати землякам на честь ювілею?
Хочу привітати всіх із дев’яностою річницею утворення району. Нехай множаться наші добрі справи й завжди на столі ясніє сонцем коровай – символ достатку. Усім зичу щастя, здоров’я, наснаги й успіхів у житті. Хай наш район залишається затишною домівкою для її мешканців і привітним краєм для гостей.

Ольга СОЛОМКА

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.