Лозинського звільнили. І знову посадили

Категорія: Про що говорять

91315

Новина про те, що колишній народний депутат України Віктор Лозинський достроково вийшов із в’язниці за станом здоров’я обурила суспільство. За таку судову «реформу» боровся Майдан? Депутати й надалі залишаються кастою недоторканних?

За яких обставин Лозинський опинився на волі? Керівник Пенітенціарної служби Сергій Старенький написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, що в основу рішення суду лягли висновки лікарів та експертів, яких залучив до справи суддя. Отже Лозинський хворий?

Старенький зазначив, що стан здоров’я екс-депутата оцінювали лікарі, які не мають жодного стосунку до Пенітенціарної служби.

Водночас виконуючий обов’язки генпрокурора Олег Махніцький стверджує, що суд не мав жодних законих підстав відпускати Лозинського. Він зазначив, що висновок лікарів, на підставі якого випустили засудженого, містить багато суперечностей.

За словами Махніцького, державний обвинувачувач просив суд викликати й допитати судмедексперта. Проте клопотання було відхилено. Прокуратура подала апеляцію на це рішення, однак суд, не дочекавшись розгляду цього документа, звільнив екс-депутата.

Прокуратура вже відкрила кримінальні провадження відносно працівників пенітенціарної служби, а також відносно судді, який виніс неправомірне рішення.

Щодо цього факту висловився Президент Петро Порошенко. Він обурений:

– Неможливо уявити собі яскравіший за своїм негативом приклад, який би ілюстрував критичний стан судової системи. Лозинський – це її промовистий діагноз.

Глава держави вимагає перевірити законність рішення судді Бориспільського міськрайонного суду.

Утім, Лозинський недовго тішився на волі – його знову затримали правоохоронці.

Нагадаємо, що в березні Вищий спеціалізований суд із цивільних і кримінальних справах пом’якшив вирок Лозинському, який раніше був засуджений до 14 років позбавлення волі за вбивство мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, призначивши йому нове покарання у вигляді десяти років позбавлення волі.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.