Перспективи партнерських відносин між громадами Київщини та територіальними общинами Болгарії обговорили під час зустрічі голова Київської обласної ради Ганна Старикова та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красимир Мінчев.
Для Київщини цікавим і актуальним є, зокрема, досвід болгарських колег щодо розвитку аграрного сектору, галузі туризму, залучення інвестиційного капіталу в розвиток економіки.
– Між нашими країнами є багато спільного. Схожі тенденції розвитку внутрішньосуспільних відносин, економіки. Напрацьовано передовий досвід розвитку туристичної та аграрної галузей, і Київщина зацікавлена в його вивченні та впровадженні на своїх теренах, – зазначила Ганна Старикова.
Красимир Мінчев висловив упевненість, що українці й болгари обов’язково дійдуть порозуміння у взаємовигідній співпраці на благо подальшої розбудови Київської області, відповідних територій Болгарії.
– Основний напрям нашої роботи полягає саме в удосконаленні двосторонньої співпраці. Головний акцент ми робимо на налагодженні співробітництва між містами наших країн. Такі відносини склалися між Запоріжжям і Бургасом, партнерський договір укладено між Києвом і Софією, – повідомив Красимир Мінчев.
У свою чергу, Ганна Старикова поінформувала пана посла про адміністративно-територіальні перетворення, що відбуваються в Україні. Зокрема, у контексті децентралізації влади розроблено обласний план перспективного розвитку Київщини, яким передбачено формування 65 територіальних громад, а 29 з них уже утворені. Тож нині необхідно вести мову про співробітництво саме в контексті взаємодії територіальних формувань двох країн.
Красимир Мінчев висловив цілковиту згоду з таким підходом, адже в його країні давно функціонують територіальні общини, а реформа адміністративно-територіального устрою в Україні й утворення об’єднаних територіальних громад лише сприятиме процесу зближення та двостороннього співробітництва.
Між тим, болгарське посольство вже має партнерські напрацювання на Київщині. В одній із шкіл Білої Церкви за сприяння дипломатів кілька років тому було започатковано вивчення болгарської мови. Надається допомога в забезпеченні навчально-методичною літературою, невдовзі до навчального закладу мають прибути болгарські педагоги. Партнерські відносини в різних сферах співробітництва поширюватимуться й на інші регіони, зокрема, на ті, що бурхливо розвиваються, – Ірпінь, Буча та інші.
Юрій САХНО