Днями виповнилося два роки від подій найкривавішої сторінки героїчної оборони Майдану – загибелі десятків мітингувальників, які відстоювали демократичні цінності й боролися за європейські ідеали в нашій державі. Досі перед судом не постав жоден убивця, не названо імен виконавців і замовників холоднокровних катувань і звірячих убивств десятків людей.
Трагічні події тих днів розпочалися ще дещо раніше двадцятих чисел січня, коли на Євромайдані, під час штурму, снайпер застрелив мешканця Дніпропетровської області вірменина Сергія Нігояна. Згодом стало відомо про ще одного вбитого – білоруса Михайла Жизневського, якого вдосвіта було підло застрелено впритул неподалік Європейської площі. Пізніше в лікарні помер юнак, якого «беркутівці» скинули з колонади стадіону ім. Валерія Лобановського ввечері 20 січня. За два дні в лісосмузі поблизу Борисполя знайшли мертвим викраденого й закатованого львів’янина Юрія Вербицького. Ніхто тоді ще не знав, що це були лише перші жертви з майбутньої сотні героїв, які склали свої крила посеред Майдану, ніхто ще навіть не здогадувався про безсмертний авангард героїв Революції Гідності, який злетить у вічність із гордим йменням Небесна сотня.
Масові розправи над майданівцями розпочалися вранці 18 лютого після нових безуспішних спроб «беркутівців» узяти штурмом із застосуванням БТРів забарикадовану площу Незалежності. Активістів і захисників знаходили обезголовленими неподалік майдану, закатованими, зі спотвореними обличчями на березі Дніпра. Вони плювали в обличчя кримінальних «тітушок» і падали від ворожих куль просто на барикадах. Спіймані в оптичний приціл снайпера, вони, ледь зойкнувши, осідали на закривавлені бруківки вулиць Грушевського та Шовковичної і згоряли заживо в Будинку профспілок…
Уже 24 лютого 2014 року МОЗ України офіційно визнало 89 смертей і 726 потерпілих, а 11 квітня головний лікар Євромайдану, який став на той час вже міністром охорони здоров’я, офіційно повідомив про загибель 105 учасників Революції Гідності.
20 листопада 2014 року Петро Порошенко підписав відповідний Указ про присвоєння 99 особам звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно), а 20 лютого 2015 року, іншим Указом таке звання було присвоєно (посмертно) ще п’яти Героям.