У червні Президент України Петро Порошенко, виступаючи з посланням до Верховної Ради, заявив про те, що наступний 2016 рік в Україні буде оголошено Роком англійської мови, її вивчення має стати одним із пріоритетів у розвитку нашої держави. Наразі Україна є серед країн з одним із найнижчих рівнів знання англійської мови, що є суттєвим бар’єром для мешканців нашої країни.
Також Петром Порошенком було оголошено про те, що в найближчому майбутньому володіння англійською мовою буде одним із найважливіших критеріїв під час влаштування на державну службу. У рамках Року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.
Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.
Коментар для «ЧК»
– Для вивчення англійської мови в школах створено необхідні умови, вистачає педагогів, – зазначила директор Департаменту освіти та науки КОДА Віра Рогова. – Наразі працюємо над розробкою плану заходів, аби підсилити вивчення стратегічного предмета. Варіативна складова частково вирішить проблему, проте основну надію покладаємо на запуск цілорічного мовного табору на базі Володарської школи-інтернату. Тут є можливість одночасно працювати з 30 старшокласниками. Для початку роботи вистачає фахівців, волонтерів. Потребує вирішення фінансова складова нового проекту. До речі, у Департаменті ми також сідаємо за парти й приступаємо до вивчення мови. Не виключено, що передбачимо навіть стажування: освіта повинна йти в ногу з часом , а іноді працювати на випередження.
Потрібно зазначити, що відповідно до індексу володіння англійською мовою (EF EPI), Україна перебуває на 44-у місці (серед 63 країн) із володіння англійською, що відповідає низькому рівню. Найкраще англійською, згідно з цим рейтингом, володіють у 7-ми європейських країнах: Данії, Нідерландах, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Польщі та Австрії.