Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин представив законопроект “Про ринок електричної енергії”, який демонополізує ринок електроенергії.
Про це він заявив на засіданні Кабміну у середу.
“На сьогодні у системі енергетики ми живемо в планово-економічній системі Радянського союзу. Є виробники, які продають всю енергію енергоринку, який є посередником між виробниками та споживачами, а енергоринок продає її обленерго, які поставляють її кінцевим споживачам”, - говорить Демчишин.
За словами Демчишина обленерго стане виключно організацією, яка передає енергію і буде отримувати за це відповідну плату. Основна функція поставки перейде постачальнику, який буде не зв’язаний з обленерго.
За його словами, проблема у тому, що кінцевий споживач не може вибрати того, хто йому буде поставляти енергію.
“Споживач не має можливості не тільки вибрати найвигідніший тарифний план, у відповідності з графіком споживання, а не може взагалі поміняти споживача і повністю залежить від обленерго, яке використовує своє монопольне становище”, - говорить він.
Як зазначається, новий закон дає можливість споживачам та виробникам заключати контракти.
“Це так званий ринок двосторонніх договорів. Це дасть можливість споживачам право вибору якості та ціни електроенергії, а виробникам дасть можливість вибрати тих споживачів, які їм найвигідніші. Протягом певного періоду у кожного споживача з’явиться можливість вибрати свого постачальника, який зможе запропонувати вигідніші умови в порівнянні з усім ринком”, - говорить він.
За словами Демчишина, закон дасть можливість виробнику також покращити структуру виробітки, знайти своє місце на ринку, знайти свого споживача і оптимізувати свій графік.
“Ми переконані, що такий ринок дасть поштовх конкуренції за споживача і відповідно переможе той, хто буде пропонувати найкращу ціну”, - каже міністр.
За словами Демчишина, закон може бути прийнятий до кінця березня у першому читанні.
Як зазначає міністр, законопроект розроблявся протягом останнього року з залученням громадськості, представників ринку енергетики та західних спеціалістів.