Днями відбулася стратегічна сесія Вишгородського району. Саме таку неординарну за звучанням і змістом назву дали організатори – райдержадміністрація та райрада – заходу, де вперше, за світовими стандартами державного управління, саме громадою краю було розроблено проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Вишгородського району на 2016 рік. Непересічна подія стала головною метою робочої поїздки губернатора Київщини Максима Мельничука до регіону.
Передумови й устремління
Головне призначення стратегічної сесії – донести до широкого загалу, керівників органів влади, самоврядування, підприємств і установ, громадських організацій основні принципи й засади, якими керуються країни сталого розвитку в державотворенні, вирішенні нагальних проблем, що виникають постійно.
На переконання голови Вишгородської РДА Олександра Горгана, біда України полягає в тому, що за роки незалежності не було створено уніфікованого стандарту проектного управління, обов’язкового для державної і приватної сфери.
– За нинішньої ситуації в кожному органі влади чи самоврядування керівник впроваджує власні стандарти управління. Це є найголовнішою перепоною на шляху виконання завдань, покладених суспільством на владу. Для нас же ключовим завданням є акумулювання власних зусиль і думки громади, аби досягти розсудливого, раціонального розподілення наявних ресурсів на державному й муніципальному рівнях, що довірили нам здійснювати люди. Тому сьогоднішнє зібрання є, без перебільшення, історичним. Така практика формування бюджету розвитку має стати повсякденним стандартом, а кулуарний підхід повинен відійти в небуття, – наголошує Олександр Горган.
Кулуарний підхід здолає колективна відповідальність
Так само як і змістовне наповнення, непересічним був формат проведення засідання стратегічної сесії. У просторій залі за окремими столиками розподілилися, як кажуть, за інтересами учасники зібрання – представники медичної, освітньої й соціальної сфери, працівники агропромислової та будівельної галузей тощо.
Модератори заходу поінформували про стратегію проектного управління, а потім, відповідно до програми, формулювали завдання для учасників сесії. Кожна фахова група вносила пропозиції відповідно до свого профілю. Таким чином громада, застосовуючи світові стандарти програмного управління, напрацювала низку пропозицій і доповнень до Програми соціально-економічного розвитку, проект якої після опрацювання буде наданий на розгляд КОДА.
У жвавих дискусіях взяв участь і Максим Мельничук.
– Для мене існує потреба у вивченні кожного регіону Київщини, визначенні пріоритету кожного з них. Залюбки прийняв запрошення голови райдержадміністрації і ось присутній на вашому євроформатному зібранні. Перед нами стоїть завдання зробити Київщину інноваційно-інвестиційним регіоном, що буде зразком для держави, на чому наголосив Президент України. Особливо акцентуємо на подальшому розвитку сільського господарства. Також необхідно працювати над впровадженням альтернативної енергетики, енергозбереження та енергоефективності, а загалом ми зобов’язані повною мірою використати величезний природний та людський потенціал Вишгородщини, – звернувся до учасників зібрання Максим Мельничук.
На його думку, інвестиції доцільно залучати під виробництво овочів та фруктів, адже поруч величезний столичний ринок, тож зростатиме достаток виробників і наповнюватиметься бюджет. В контексті розвитку біоенергетики слід надати перевагу вирощуванню відповідних культур – вербі, міскантусу, тополі. А це, в свою чергу, потягне за собою розширення виробництва паливних пілет, брикетів.
– Ми горді того, що цьогоріч розпочинаємо програму енергетичного кооперативу області. Цей проект буде пілотним не лише для Київщини, а й для країни загалом, – додає губернатор.
Водночас було б злочинною недбалістю знехтувати колосальними природними ресурсами краю. Мальовнича природа, насиченість території великими та малими водоймами, лісовими масивами спонукають до розвитку туристичної галузі, прокладення мандрівних маршрутів, що презентуватиме край далеко за його межами. Зрештою, харизматичними принадами Вишгородщини, як і столичної області загалом, мають бути не лише багата історична спадщина, культурно-етнографічний колорит, а й грандіозні звершення сьогодення.
Юрій Сахно