Українське – найкраще!

Категорія: Матеріали номера

Одне з провідних підприємств Київщини та країни загалом – Білоцерківський молочний комбінат – попри кризові часи нарощує потужності та планує вийти на європейський ринок нинішньої весни. Із секретами його успішності ознайомився губернатор столичного краю. Не меншими здобутками, але вже адміністративно-господарського характеру, може похвалитися й село Фурси.

Молочні ріки й сирні береги

Підприємство використовує українське молоко, а перероблюється воно із застосуванням новітніх технологій. Потужності виробництва розподілено порівну між виготовленням питного молока та кисломолочної продукції.

– Вражений тим, що 97 відсотків сировини надходить на комбінат від крупних товаровиробників, тобто молоко високої якості. Інші три відсотки – від господарств, але теж належного ґатунку. Здійснюється суворий контроль за якістю продукції. Прискіпливий підхід до справи дозволяє експортувати продукцію в далеке зарубіжжя, де найсуворіші вимоги, – говорить Максим Мельничук.

У складні часи підприємство нарощує обсяги виробництва. Навесні нинішнього року воно планує отримати необхідний дозвіл і опанувати ринки Європейського Союзу. Дарма, що квота на таку продукцію для всієї України становить вісім тисяч тонн.

Яскравий приклад для наслідування

Сільський голова Фурсів Микола Фурсенко, не зважаючи на свій досить поважний вік, надзвичайно активний господарник і жвавий співрозмовник. Розповідаючи про здобутки громади, за невеликий проміжок часу встиг ознайомити з історією рідного краю, подальшими планами.

Нині загальна площа сільради становить 4 487 гектарів, розроблено генеральний план подальшої розбудови території. Якщо раніше площа населеного пункту була 620 гектарів, то тепер – 1200. Сплановано базу оподаткування, загалом на адміністративній території розташовуються 426 об’єктів-платників, що є найбільшим показником у районі. Тому в села пристойний бюджет – понад сім мільйонів гривень. Таким чином і розбудовуються Фурси, вирішуються економічні, культурні, соціальні питання.

Справжньою окрасою села є Будинок культури. Охайний зовні та просторий усередині, сучасно відремонтований та оздоблений. Тут працюють мистецькі гуртки різного спрямування.

Не менш визначним і цікавим об’єктом є Фурсівський навчально-виховний комбінат. Наприклад, кабінет фізики обладнано мультимедійним комплексом. Учні мають змогу засвоювати навчальні програми на прикладному рівні, з проведенням дослідів та експериментів.

– Громада Фурсів є прикладом внутрішньої самоорганізації, здійснення місцевого самоврядування. Майбутнє нашої держави за децентралізацією влади. Тому роль і значення громади неможливо переоцінити. Влада відповідальна за створення сприятливого інвестиційного клімату, впровадження інноваційних технологій, започаткування перетворень, а рушійною силою впровадження реформ, а отже й поліпшення життя, виступає громада, – зазначив Максим Мельничук.

Юрій САХНО

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.