Для охочих експериментувати

Категорія: Порадниця

Рання картопля – до весняного столу

Кожному городнику кортить отримати врожай якнайраніше. Пропонуємо розпочати підготовку до вирощування, незважаючи, що за вікном ще лютий.

Підготовка площі. Першочергово підготуємо грядку. Хто має досвід, готує її з осені: скопує, удобрює та формує гребені. Адже в них земля прогрівається швидше. Якщо ні, то нині за потепління можна обробити грядку плоскорізом, внести перегній (приблизно відро на квадратний метр або суперфосфат – 80-90 г ), гарно заволочити, плоскорізом нарізати неглибокі борозенки або сформувати гребені.

Накривний матеріал. Потім накриємо нашу площу плівкою чи агроволокном. Добре зробити подвійний шар – знизу агроволокно, поверх– плівка. Доцільно під плівку вкласти термометр, аби орієнтуватися щодо температури. Залишаємо нашу заготовку до кращих часів

Посадковий матеріал. А тим часом готуємо бульби. Для цих цілей потрібно обрати надранні сорти Рів’єра , Беллароза , Ред Скарлетт. І картопля має бути більшого розміру, ніж із куряче яйце як зазвичай. Адже для формування раннього врожаю за не дуже сприятливих умов має бути запас поживних речовин.

Яровизація. Відібрану крохмалисту закладемо на пророщування. За кімнатної температури й достатнього освітлення. Для всебічного озеленення картоплю потрібно перевертати або міняти місцями. Для отримання міцних паростків і корінців рекомендовано раз на тиждень обприскувати розчинами комплексних добрив чи стимуляторами росту циркон чи епін. За відсутності просто зволожувати водою, але не надмірно!

Висаджування. Коли ґрунт під плівкою досягне 20 градусів, можна братися до посадки. Знімають накриття, у підготовлені борозенки розкладають картоплю, загортають і притрушують соломою чи сидератами й знову вкривають агроволокном .Для плівки краще відразу встановити дуги на висоті 50 см, аби забезпечити бадиллю простір для розвитку. Тут важливо гарно притиснути краї, аби й холодне повітря не потрапляло, і вітер не зірвав накриття.

Якщо поклопотатися про це нині, а погодні умови сприятимуть, то висаджування можна приурочити до головного «картопляного» свята – Явдохи, 14 березня, а за ранньої весни, може, і раніше. А ласувати смачною крохмалистою можна буде вже за два місяці після сходів.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.