Україна – ЄС: відстань у чверть століття?

Категорія: ВажливоМатеріали номера

Як повідомлялося в ЗМІ, Єврокомісія подасть Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз для Грузії вже цього тижня, доля України вирішиться лише після проведення відповідного референдуму в Нідерландах.

У свою чергу спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що Європейський Союз ухвалить рішення щодо лібералізації візового режиму для України таки цього року.

- Можливо, навіть у першому півріччі. Це залежить від Єврокомісії та Європарламенту, – зазначив Володимир Гройсман, зауваживши, що про відповідне рішення запевнили найвищі посадовці Європейського Союзу.

Водночас Гройсман констатував, що Україні залишаються два питання, які потрібно вирішити, зокрема щодо створення Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції та внесення технічних змін до Закону про електронні декларації.

– Цей Закон потрібен Україні, тому що чиновники мають бути відкритими, публічними, декларувати все своє майно та своїх близьких, цей Закон має бути таким інструментом, який не дозволить красти й збагачуватися, – наголосив Володимир Гройсман.

Голова Верховної Ради зазначив, що Верховна Рада до кінця місяця ухвалить відповідні зміни до Закону. Керівники фракцій Парламенту готові голосувати за відповідні поправки, запевнив Володимир Гройсман.

Він висловив сподівання, що Уряд теж зробить усе необхідне, щоб сформувати Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції.

І хоча безвізовий режим – вагомий крок на шляху до євроінтеграції України, схоже, наша держава не скоро стане членом Європейського Союзу.

Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, коли виступав з промовою в Гаазі.

– Україна, безумовно, в найближчі 20-25 років не стане членом ЄС, – наголосив він.

Те саме, за словами очільника Єврокомісії, стосується і перспектив вступу України до НАТО.

Водночас Юнкер висловив сподівання, що громадяни Голландії на референдумі 6 квітня проголосують за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

– Я знаю, як мислять голландці, і припускаю, що вони голосуватимуть «за», – зазначив він.

Відповідні коментарі із цього приводу лунали і з боку МЗС України.

– Референдум у Нідерландах, з одного боку, є виявом демократії, а з іншого – його наслідки можуть мати негативну конотацію – заявила заступник очільника закордонного відомства Олена Зеркаль.

Водночас деякі експерти висловили оптимістичне припущення, що українсько-грузинську пропозицію Єврокомісії щодо надання країнам безвізового режиму можуть знову об’єднати у квітні, після того, як відбудеться референдум у Нідерландах.

Копіювання, цитування, публікація і републікація або ж інше поширення авторських матеріалів, у т.ч. окремих частин текстів чи зображень (за винятком копіювання для приватного використання), розміщених на веб-ресурсах видання, без письмового дозволу «ЧК» забороняється і захищається Законом України «Про авторське право і суміжні права». Дозволяється цитування матеріалів без отримання попередньої згоди за умови розміщення у тексті обов’язкового посилання на «ЧК». Для інтернет-ресурсів є обов’язковим розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовану статтю у тексті.